Bugun...
Bizi izleyin:


MedyaYazar'dan...


Facebookta Paylaş

VAMOS BIEN [*]
Tarih: 10-09-2017 23:24:00 Güncelleme: 06-10-2017 10:16:00


Yeni arayüzümüz ve yeni yazarlarımızla size ‘merhaba’ diyeli, 1 haftayı aşkın bir zaman oldu. Başlangıç için beklediğimizin üstünde bir ilgi ile karşılaştık. 

 

Hafta boyu kentte olan biteni size aktarmaya çalıştık. Paylaşırken gördük ki, bizim dert edindiklerimizi dert edinen kişi sayısı hiç de az değilmiş. Daha iyi bir Serdivan’da yaşamak isteyen yurttaşlar Serdivan’daki yeşilin yok edilişine, altyapı yetersizliğinden kaynaklı kesintilere bizimle beraber ses verip, haberimizi okuyup paylaştılar.  

Yine belirlenen fındık fiyatına karşılık öfkeli fındık üreticisinin tepkisi ve fındık üreticilerinin sosyal medya üzerinde örgütlenme çalışmaları en çok okunan ve paylaşılan haberlerimiz arasında yerini aldı. Sakarya Barosu Başkanı’nın Adli Yıl açılışı nedeniyle yaptığı konuşma ve Sapanca Gölü’ndeki kaçak dolgu çalışması nedeniyle ilçe belediyesi yetkilileri hakkında verilen soruşturma izni, yine yoğun ilgi gören haberlerimiz arasında yer aldı. 

 

İlk yazıların ardından yazarlarımız ikinci yazılarını da size ulaştırmaya başladı. Barbaros Tantan “Katiller ve Hırsızlar” başlıklı yazısında Serdivan’da ticarileştirilen ve yok edilen yeşil alanları, denetimsiz ve kayıtdışı çalıştırılan işçileri yazdı. Pozitif Yazar “oksijen maskesi” adlı yazısında kadın kimliğinin nasıl bastırıldığı ve katmanlar altına itildiğine değindi. Yine bir kadın arkadaşımız Verda Deren, “Sora’yı Taşlamak” filminden yola çıkarak recm cezasını ve bundan çağrışımla Türkiye’de kadın ve çocuklara uygulanan şiddeti yazdı. Kadın arkadaşlarımız kendi sözlerini hem köşelerinde hem kadın sayfasında söylemeye devam edecek. 

Eray Diriarın, nüfusu 1 milyona yaklaşan kentimizin en temel sorunlardan birini ‘ulaşım’ ı taşıdı köşesine. Sorunu en yakıcı biçimde hisseden Yenikent bölgesinden örneklerle dile getirdi ve yapılması gerekenler icin önerilerini yazdı. Son olarak aramıza yeni katılan ve ilk yazısında ‘Anne olmayı’ konu edinen Psikolojik Danışman Cengiz Avcı, çocuk gelişimi ve ebeveynler ile ilgili yazılarla önümüzdeki dönem aramızda olacak.

 

Yazın bitişiyle birlikte siyaset gündemi yoğunlaşırken, biz de buna hazırlığımızı yapıyoruz. Ana muhalefet partisi CHP’nin ilçe ve il kongre sürecini yakından takip edip, konuyla ilgili yorum ve çıkarımlarımızı takipçilerimizle paylaşacağız. Yine bu süreçte arkadaşlarımızın, 80’den bu yana CHP ve parçası olduğu ‘sol’un oy değişkenlikleri ve bunun nedenleri üzerine gözlemlerini size aktaracağız. Bu dönemi yaşayan CHP lilerin görüşlerini sizinle paylaşacak, kimi röportajlarla süreci her yönü ile size yansıtmaya çalışacağız.

 

Son olarak kimi teknik eksikliklerimiz ve daha çok yolumuz olduğunun farkındayız. Destek ve kolektif çaba ile daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz.

Yolun başındayız ve iyi gidiyoruz. 

Herkese iyi haftalar, umutla kalın…

*Vamos Bien: İspanyolca "iyi gidiyoruz" anlamına gelmektedir.Bu yazı 643 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Serdivan toz içinde...
  Serdivan toz içinde...
 • Bir zamanlar Sakaryaspor...
  Bir zamanlar Sakaryaspor...
 • Yaşamın Kıyısındakiler
  Yaşamın Kıyısındakiler
 • 1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
  1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
 • Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
  Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
 • NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
  NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İKSV Kültür Sanat Kart ile Konuyu Değiştir - Metrobüs
  İKSV Kültür Sanat Kart ile Konuyu Değiştir - Metrobüs
 • Şiddete karşı kör müyüz?
  Şiddete karşı kör müyüz?
 • İşçi karıncaların orijinal sesleri...
  İşçi karıncaların orijinal sesleri...
 • Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
  Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
 • GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
  GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
 • Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
  Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
VİDEO GALERİ
YUKARI