Bugun...
Bizi izleyin:İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 1000 öğrenciye "İKSV Kültür Sanat Kart" hediye ediyor

Tarih: 05-01-2018 19:38:51 + -


Üniversite öğrencilerinin, kültür-sanat etkinliklerine erişimini artırmak amacıyla İKSV tarafından geçen yıl 45. yılı için başlatılan Kültür Sanat Kart projesi, 2018 yılında da devam ediyor. Başvurular arasından çekilişle belirlenecek 1000 üniversite öğrencisi, 2018 yılında İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde geçerli olacak 250 lira değerinde İKSV Kültür Sanat Kart’ın sahibi olacak.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 1000 öğrenciye

"İKSV" Kültür Sanat Kart" Nedir?

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, öğrenimini Türkiye’de, YÖK’e bağlı üniversitelerde sürdüren 18-25 yaş arası 1.000 üniversite öğrencisine hediye edeceği, İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde 2018 sonuna dek kullanılabilecek 250 TL değerinde bir karttır.

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, kuruluşunun 45. yılında, Öncü Sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu’nun desteğiyle hayata geçirdiği İKSV Kültür Sanat Kart, Türkiye’de eğitim hayatını sürdüren üniversite öğrencilerinin kültür-sanat etkinliklerine erişimini artırmayı amaçlamaktadır.

 

İKSV Kültür Sanat Kart tek seferde ya da birden fazla etkinlikte bilet almak için kullanılabilir. Kültür Sanat Kart ile her gösteri için, biri kart sahibi, ikincisi de yine bir öğrenci için alınması şartıyla, en fazla iki (2) adet bilet alınabilir.

 

Eczacıbaşı Topluluğu’nun süren desteğiyle önümüzdeki yıllarda da devam edecek İKSV Kültür Sanat Kart projesi, her yıl 1.000 öğrenciyi kültür-sanatla buluşturacak.

 

Başvurular Ne Zaman?

 

İKSV Kültür Sanat Kart için başvurular 8 Ocak 2018 günü saat 14.00’te başlayacak ve 28 Ocak 2018 saat 17.00’de sona erecektir. Çekilişe başvuru ücretsizdir.

 

Başvuru ve detaylar için; http://kultursanatkart.iksv.org/basvuru-sureci.html

 

İKSV Kültür Sanat Kartlılar 2017 boyunca neler yaptı?

 

İKSV Kültür Sanat Kart için 2017 yılında Türkiye’nin 81 ilindeki 173 üniversiteden 64.711 öğrenci başvuruda bulundu. Başvuruların %68’i İstanbul’dan, %32’si ise İstanbul dışındaki şehirlerden oldu. Çekiliş sonucunda eğitimini İstanbul’da sürdüren 683, İstanbul dışında sürdüren 317 öğrenci İKSV Kültür Sanat Kart almaya hak kazandı. Kültür Sanat Kart, İstanbul’dan sonra sırasıyla Ankara, İzmir, Kocaeli, Eskişehir ve Bursa’dan başvuran öğrenciler tarafından kullanıldı.

 

Kazanan 1000 üniversitelinin %12’sinin öğrenim gördüğü İstanbul Üniversitesi en talihli üniversite oldu. İstanbul Üniversitesi’ni sırasıyla Marmara Üniversitesi (%7,7), İstanbul Teknik Üniversitesi (%5), Boğaziçi Üniversitesi (%4,5), Yıldız Teknik Üniversitesi (%4,5), Anadolu Üniversitesi (%2,9) ve Kocaeli Üniversitesi (%2,6) takip etti.

 

Sinemasever Kültür Sanat Kart sahibi öğrenciler, İKSV Kültür-Sanat kart sahibi öğrenciler kartlarını en çok film kategorisinde bilet almak için kullandılar. İstanbul Film Festivali ve Filmekimi biletlerini sırasıyla İstanbul Tiyatro Festivali, Salon İKSV konserleri, İstanbul Caz Festivali ve İstanbul Müzik Festivali biletleri takip etti.

 

Kültür Sanat Kart sahibi üniversiteli gençlerin en çok ilgi gösterdiği tekil etkinlik ise LP konseri oldu. Kültür Sanat Kart sahiplerinin kartlarıyla en çok bilet aldıkları diğer tekil etkinlikler ise sırasıyla Marcus Miller Konseri, Monte Carlo Balesi, Fresk dans gösterisi ve Salon İKSV’de gerçekleştirilen Sleep Party People konseri oldu.

 

İKSV Kültür Sanat Kart en çok öğrenci bileti almak için kullanıldı.

 

İKSV Kültür Sanat Kart sahiplerinin bakiyelerini hangi kategoride bilet almak için kullanıldığı incelendiğinde ise en çok İstanbul Film Festivali’nin 1 TL’lik öğrenci biletlerine ilgi gösterdikleri görüldü.  Bunu 10 TL’lik İstanbul Tiyatro Festivali öğrenci biletleri ve ortalama 35 TL bedelli Salon İKSV konser biletleri takip etti. Kültür Sanat Kart sahibi öğrenciler genelde çok sayıda düşük fiyatlı bilet alırken tam tersi davranıp kartlarındaki bakiyenin tümünü tek bir bilet almak için kullananlar da oldu. Tek seferde 250 TL’lik bakiyeler sırasıyla Monte Carlo Balesi’ne, Fazıl Say konserine ve LP konserine bilet almak için kullanıldı.

 

İKSV Kültür Sanat Kart sahibi öğrenciler, 2017 yılı boyunca gerçekleştirilen İKSV etkinliklerinde Fazıl Say ve Marcus Miller gibi sanatçılarla tanışma, İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında gösterilen Fresk gösterisinin provasına katılma gibi birçok ayrıcalıkla buluşma fırsatı da yakaladı.
Editör: etEtiketler :

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Serdivan toz içinde...
  Serdivan toz içinde...
 • Bir zamanlar Sakaryaspor...
  Bir zamanlar Sakaryaspor...
 • Yaşamın Kıyısındakiler
  Yaşamın Kıyısındakiler
 • 1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
  1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
 • Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
  Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
 • NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
  NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İKSV Kültür Sanat Kart ile Konuyu Değiştir - Metrobüs
  İKSV Kültür Sanat Kart ile Konuyu Değiştir - Metrobüs
 • Şiddete karşı kör müyüz?
  Şiddete karşı kör müyüz?
 • İşçi karıncaların orijinal sesleri...
  İşçi karıncaların orijinal sesleri...
 • Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
  Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
 • GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
  GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
 • Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
  Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
VİDEO GALERİ
YUKARI