Bugun...
Bizi izleyin:Büyükşehir Meclisi'nde tadilat günü!

Tarih: 07-01-2018 18:35:18 Güncelleme: 07-01-2018 18:46:18 + -


Büyük çoğunluğu imar tadilatından oluşan Büyükşehir Belediye Meclisi’nin gündeminde önemli maddeler yer alıyor. İptal edilen Çevre Düzeni Planları da meclisin gündemine geliyor.


Büyükşehir Meclisi'nde tadilat günü!

Büyükşehir Belediye Meclisi bugün 59 maddeyi görüşecek. Maddelerin önemli bölümünü imar tadilatları oluşturuyor.  

Gündemde, Adapazarı Ali Necdet Güven Caddesi’nin adının yeniden Kudüs Caddesi olarak düzenlenmesi, Sapanca-Mahmudiye arasındaki teleferik projesiyle ilgili imar düzenlemesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali’ndeki işyerlerinden alınacak teminat miktarının 18 bin liraya olarak belirlenmesi de yer alıyor.
Meclis, Adapazarı İlçesi Mithatpaşa Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesinin Adnan Menderes Caddesi ile kesiştiği noktadan, Ulu Sokak'ın İbrahim Kangal Caddesi ile birleştiği noktaya kadar, yaklaşık 37 dönümlük alanda, Konut alanındaki yapı adalarının bir kısmının tamamen, büyük bir kısmının da yol boyu olarak Ticaret Alanına dönüştürülmesi yönündeki teklifi de karara bağlayacak.

 

İPTAL EDİLEN ÇEVRE DÜZEN PLANLARI
Büyükşehir Belediye Meclisi, bir süre önce İdare Mahkemesi’nce iptal edilen Çevre Düzeni Planları’nı da gündeme alıyor.
Söz konusu gündem maddeleri şöyle:

“27.1/27- Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, Mahkeme kararına istinaden hazırlanan Sakarya İli 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planı değişikliklerinin görüşülmesine  ilişkin 02/01/2018 tarihli, 2610 sayılı yazısı.”

“28.1/28- Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, Mahkeme kararına istinaden hazırlanan Sakarya İli Kuzey ve Doğu Planlama Alt Bölgeleri 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı değişikliklerinin görüşülmesine ilişkin 02/01/2018 tarihli, 2599 sayılı yazısı.”

 

 NATO BORU HATTINDAKİ YEŞİL HAT
Meclis’in önüne gelen başka bir maddede ise Sapanca İlçesi, Mahmudiye ve Hasanpaşa Mahalleleri, NATO Boru Hattının kuzey ve güneyinde bulunan yeşil bantların kaldırılmasıyla ilgili… Hasanpaşa Mahallesi’nde mülkiyeti Sapanca Belediyesine ait 1640 nolu parselin Park Alanı olarak planlanması ile Hasanpaşa Mahallesi'nde bulunan Pazar alanının yerine yeşil alan ve Ticaret alanı planlanmasına yönelik belediye teklifi de görüşülecek.

Adapazarı Yenigün Mahallesindeki ‘Gündüzlü Engelsiz Yaşam Merkezi’ hizmet binasının Engellilere Gündüz Bakım Evi Merkezi olarak hizmet vermesi şartıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na tahsis edilmesine ilişkin teklif de değerlendirilecek.

 

YENİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Meclis gündemindeki 52’nci maddeye göre, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı bünyesinde, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığına bağlı İştirakler ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğü kuruluyor. Harita,  Emlak ve İstimlak Şube Müdürlüğü’nün adı ise Harita ve İstimlak Şube Müdürlüğü olarak değiştiriliyor.
Editör: MYEtiketler :

DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Serdivan toz içinde...
  Serdivan toz içinde...
 • Bir zamanlar Sakaryaspor...
  Bir zamanlar Sakaryaspor...
 • Yaşamın Kıyısındakiler
  Yaşamın Kıyısındakiler
 • 1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
  1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
 • Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
  Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
 • NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
  NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İKSV Kültür Sanat Kart ile Konuyu Değiştir - Metrobüs
  İKSV Kültür Sanat Kart ile Konuyu Değiştir - Metrobüs
 • Şiddete karşı kör müyüz?
  Şiddete karşı kör müyüz?
 • İşçi karıncaların orijinal sesleri...
  İşçi karıncaların orijinal sesleri...
 • Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
  Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
 • GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
  GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
 • Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
  Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
VİDEO GALERİ
YUKARI