Bugun...
Bizi izleyin:Bıçkıdere Davasına Usul Yönünden Ret

Tarih: 09-01-2018 17:52:54 Güncelleme: 09-01-2018 22:26:54 + -


Akyazı Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam eden Bıçkıdere ve Küçücek'deki Emsey Termik AŞ'nin çalışanlarının yargılandığı davada,mahkeme başkanı dava konusu eylemler ile ilgili açılmış iki ayrı dava daha olduğu gerekçesiyle, davanın usül açısından reddine karar verdi.


Bıçkıdere Davasına Usul Yönünden Ret

 

Bıçkıdere, Küçücek ve civarı köylerde yaşayanların şikayeti sonucu o havzada kurulu Emsey Termik Aş çalışanları hakkında Akyazı Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada karar verildi. Duruşmayı bölgede yaşayan çok sayıda köylü ve Adapazarı'ndan dayanışma için gelen yurttaşlar da takip etti.

 

 

Avukatların savunması sonrası taraflara son kez söz veren mahkeme başkanı, davaya konu edilen eylemler ile ilgili farklı mahkemelerde açılan davalar olduğunu ve kendilerinin davaların birleştirilmesi taleplerine karşılık diğer mahkemelerden muvafakat verilmediğini ifade etti. Bu yüzden aynı eylemle ilgili birden fazla davanın farklı mahkemelerde sürüyor olmasını usül yönünden sakıncalı bulduğunu söyleyerek köylülerin açtığı davanın reddine karar verdi.

 

Şikayetçi tarafların avukatlarının itiraz etmesi üzerine hakim dosyanın karar verilecek durumda olduğunu, fakat  bunun usül yönünden yanlış olacağını düşündüğünden davanın reddine karar verdiğini yineledi ve istinaf mahkemesinin dosyanın tekrar görülmesi yönünde bir kararı olduğu takdirde dosyada karar verilebileceğini söyledi.

 

 

Köylülerin avukatlığını yapan Av.Elif Yar davayı istinaf mahkemesine götüreceklerini, sürecin uzun olduğunu fakat sonucta kazanacaklarına inandıklarını söyledi. Yar konuşmasında, "biz sadece Sakarya Valiliği'nin, Saskinin, Orman İşletmesinin tuttuğu suç tutanaklarının ve bilirkişi raporlarının gereğinin yapılmasını istiyoruz. Sadece bu suç tutanakları bile davada karar verilebilmesi için fazlasıyla yeterli. Durum çok açık, fakat buna rağmen karar sürecinin uzaması vatandaşların adalete inancını zayıflatıyor, üzüntümüz bundandır" dedi.

 

 

Duruşma sonrası tepkili olan köylüler, izinsiz su kullanımı devam ettiği takdirde bundan hem köylüler, hem köydeki hayvanlar hem de tarım topraklarının etkileneceğini söylediler. Geçmişten bu yana köyde insanların su kullanımı nedeniyle birbiri ile sorun yaşayabildığını bu yüzden köyde birbiri ile konuşmayan bir sürü insan olduğunu belirttiler.

 

 

 

 

 

Aynı mahkemede açılmış bir diğer dava ise 25 Ocak 2018 tarihinde görülecek.
Editör: acmEtiketler :
Eray Çolak BIÇKIDERE / 12-01-2018 21:12:00

BIÇKIDERE son yıllarda ulkemizin durumu gibi; SİYASET+TARİKAT+BÜROKRAT şeytan ücgenine düştük.akp için gitti fetö geldi MENZİL.6-7 bin insanın kullandığı bir o kadarda arazinin sulandığı deremiz menzil tarikatına peşkeş çekilmeye çalışılıyor..kiminle mücadele edelim?????karşımızda yüzbinlerce aldatılmış müslüman (bu sözüm tarikatın ileri gelenleri için geçerli değildir)tarftarı olan,38 HOLDING sahibi menzil tarikatı.diğer taraftan bu haksızlıklara destek veren siyasi irade AKP ve menzil tarikatının akp içerisindeki gücünden korkan valilik,orman bölge müdürlüğü, saski ve son oolarakta ADALET SARAYInda oturan savcı ve hakimler.. Efendiler şunu iyi bilin KÜÇÜCEK ve BIÇKIDERE nin KADIN gibi KADINLARI;ADAM gibi ADAMLARI olduğu müddetçe sizin RANT olarak gördüğünüz;bizimde HAYAT KAYNAĞI olarak gördüğümüz DEREMİZİ ALAMAYACAKSINIZ.....FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Serdivan toz içinde...
  Serdivan toz içinde...
 • Bir zamanlar Sakaryaspor...
  Bir zamanlar Sakaryaspor...
 • Yaşamın Kıyısındakiler
  Yaşamın Kıyısındakiler
 • 1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
  1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
 • Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
  Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
 • NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
  NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Şiddete karşı kör müyüz?
  Şiddete karşı kör müyüz?
 • İşçi karıncaların orijinal sesleri...
  İşçi karıncaların orijinal sesleri...
 • Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
  Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
 • GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
  GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
 • Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
  Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
 • Fındık üreticisinin isyanı...
  Fındık üreticisinin isyanı...
VİDEO GALERİ
YUKARI