Bugun...
Bizi izleyin:Ayça Taşkent adaylığını açıkladı

Tarih: 20-12-2017 11:42:54 Güncelleme: 20-12-2017 12:58:54 + -


İl binasında kendisini destekleyen ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda adaylığını açıklayan CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, önceliklerini partiye yönelik saldırılara karşı barikat oluşturup seçime hazırlanmak ve parti içi demokrasiyi işler hale getirmek olduğunu söyledi.


Ayça Taşkent adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı (CHP)  Ayça Taşkent, 30 Aralık'ta yapılacak İl kongresi'nde yeniden aday olacağını açıkladı. Taşkent, seçilmiş kişilerin belli dönem görevde kalması gerektiğini düşündüğünü de belirterek, bu adaylığının son olduğunu vurguladı.

Ayça Taşkent'in parti il merkezinde yaptığı adaylık açıklamasında Adapazarı, Pamukova, Karasu ve Arifiye İlçe başkanları katılmadı. Kocaali ve Söğütlü ilçe örgütleri temsilci, diğer ilçelerin başkan düzeyinde katıldığı toplantıya partilliler de büyük ilgi gösterdi.

 

Taşkent konuşmasına, ilçe kongrelerinin CHP'ye yakışır şekilde tamamlandığını, İl Kongresi'nin de aynı şekilde tamamlanacağına inandığını belirterek başladı. Geride kalan dönemde ilçe başkanlarıyla birlikte oldukça sıcak gündemde görev yaptıklarını ifade eden Taşkent, "2015 yılının Ocak ayından bu yana yönetim kurulundaki arkadaşlarımla büyük bir onur ile görevimizi yerine getirdik" dedi.

 

Ayça Taşkent konuşmasında şunları söyledi:
"Önümüzdeki süreç, her zamankinden daha fazla önemsenmesi gereken bir süreç. Demokratik parlamenter sisteme dönüşün, Türkiye Cumhuriyetinin varlığının sorgulanacağı bir seçimin yanında, belki de sonuçları bu kararı yönlendirebilecek kadar önemli bir yerel yönetimler seçimi var. Esas önemsenmesi gereken kimin il başkanı olacağından çok, örgüt olarak süreci nasıl sürükleyebileceğimiz ve üyesinden yöneticisine kadar bu yolda üzerimize düşen sorumluluğu hakkıyla nasıl yerine getirebileceğimizdir.

Öncelikle bu sorumluluğun ilk adımı, partimize ve genel başkanımıza yapılan saldırılara karşı durmak, önünde barikat oluşturmak, sonra da topyekün tüm örgütle beraber yukarıda belirttiğim hayati önemdeki seçimlere hazırlanabilmektir. Önümüzdeki bu süreçte gerçekleşecek seçimlerde başarı kazanmanın en önemli koşulu ise yine yukarıda belirttiğim gibi üyesinden başkanına kadar top yekün birlik ve beraberlik  içinde çalışmlak, bu tarihsel sorumluluğu hep beraber üstlenmektir."
 

PARTİ İÇİ DEMOKRASİ

"Bunu için en önemli kriter, parti içi demokrasiye tam anlamıyla işletmek, partili üyenin seçme hakkını her birimde kullanabilmesini sağlamaktır. Katılımcı demokrasinin partimizin iç bünyesinde hakkıyla kullanılması başarımızı artıracaktır.

Bu bağlamda mensubu olduğum bu yapıyı daha yükseklere  çıkarma inancı ve arzusu ile bir kez daha ve her seçilmiş kişinin belli bir dönem görevde kalması gerektiğini düşündüğümden son kez il başkanlığına  adaylığımı yineliyorum. Türkiye’deki  örgütlere örnek olan çalışma azmimiz, tüm Türkiye’de ses getiren örnek projelerimiz, yakaladığımız ivmeyi daha da güçlendirme arzusu ve önümüze koyduğumuz hedefleri gerçekleştirme inadı bizi böyle bir adaylık sürecine tekrar yöneltti. Deneyim önemlidir. Yapıyı bilmek, güçlü ve eksik yönleri analiz etmiş olabilmek kıymetlidir. Bu süreçte tüm örgütümüzle verdiğimiz emekleri kazanılacak belediye başkanlıkları ve milletvekillileriyle taçlandırmak en büyük amacımızdır.

Bu amaçla adaylığımı açıkladığı  bu toplantıda verdiğiniz destek için tekrar teşekkür ederken, bu yolu birlikte yürümeyi teklif ediyor ve saygılar sunuyorum."
Editör: MYDİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Serdivan toz içinde...
  Serdivan toz içinde...
 • Bir zamanlar Sakaryaspor...
  Bir zamanlar Sakaryaspor...
 • Yaşamın Kıyısındakiler
  Yaşamın Kıyısındakiler
 • 1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
  1.HIDIRELLEZ KARAGÖL YAYLASI TURİZM ŞENLİĞİ YAPILDI
 • Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
  Adapazarı'nda 19 Mayıs Coşkusu
 • NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
  NİSAN'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İKSV Kültür Sanat Kart ile Konuyu Değiştir - Metrobüs
  İKSV Kültür Sanat Kart ile Konuyu Değiştir - Metrobüs
 • Şiddete karşı kör müyüz?
  Şiddete karşı kör müyüz?
 • İşçi karıncaların orijinal sesleri...
  İşçi karıncaların orijinal sesleri...
 • Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
  Canlı bombaların görüntüleri ortaya çıktı
 • GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
  GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı
 • Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
  Grup Yorum'un yeni albümü çıkıyor
VİDEO GALERİ
YUKARI